בגדי מעצבים הוא ענף בתעשיית האופנה של בגדים המתויגים בשמם של מעצבי על ידועים כמו גבריאל קוקו שאנל המעצבת הצרפתייה. קוקו שאנל הידועה כפורצת דרך וחלוצה שהכתיבה קו חדש בעולם האופנה, הלכה לעולמה לפני ארבעים ושתיים שנה, בשנת 1971.  בסיפור חייה היא מגוללת את מהפכת הלבוש שפרצה בעולם האופנה.

ההלבשה בסוף המאה השמונה עשרה הייתה מבוססת על תכתיבים נוקשים וסגורים. קוקו שאנל בזכות אופייה וייחודיותה הצליחה לשחרר את גוף האישה מתכתיבי המחוך המהודק ויצרה קו אופנה נוח יותר לאישה החדשה, היא יצרה סמלי סטטוס רבים כמו בושם לכל בית אופנה ואביזרי אופנה אשר משלימים את מערכת ההלבשה. קרל לגרפלד הוא המעצב שמופקד על בית אופנת "שאנל" מאז ועד עצם היום הזה. מותגיה של אופנת "שאנל" משווקים בקמפיינים המובילים ביותר של בגדי מעצבים בכל רחבי העולם.

מעצבי תעשיית האופנה העילית עוסקים ביצירת ביגוד יוקרתי, שמותאם באופן אישי ללקוחותיהם, אך שמם שהולך לפניהם מוביל גם קמפיינים של קולקציות שנתיות ועונתיות לשיווק המוני, אשר מאפשר ליצרנים למכור את הביגוד במחירים גבוהים יותר ולספק למעצבים הכנסה נוספת. בגדי מעצבים אלה מתויגים בשמות המעצבים הגדולים ונמכרים כמותגים לסגנונות ייחודיים. מעצבים רבים בעולם מרשים לחברות יצרניות להשתמש בשמם כמותג על פי הסכמים שנחתמים מראש ושומרים לעצמם את החופש לבחור בעצמם או לבקר את הדגמים בקולקציות המופצות על שמם. כך נשמר הקו והסגנון שמאפיין ומייצג אותם.

לאחרונה גם בעולם האופנה הישראלי, ענף בגדי מעצבים הפך לבולט, כאשר סגנונות המעצבים הישראלים מותאמים יותר לתרבות המקומית. בעשור האחרון הוקמו יותר מתמיד מרכזי אופנה וחנויות בגדים אשר מספקים בגדי מעצבים של מעצבים ישראלים. לבגדי המעצבים מותאמות קולקציות של אביזרי אופנה מעוצבים, אשר נושאים אף הם את שמם וחתימתם של המעצבים. אביזרי אופנה כוללים תיקים, חגורות, ארנקים, משקפיים, נעליים, צעיפים וכדומה.

בגלריה החדשה של מנגו עיצובים ניתן למצוא בגדי מעצבים של כחמישים מעצבי אופנה מהמובילים בארץ. המפעל הינו מפעל לייצור נעליים, המתמחה בעיצובים אישיים של נעליים, פאוצ'ים, חגורות ותיקים, תוך מתן תשומת לב לאיכות ונוחות ללא פשרות. המפעל והחנות של מנגו עיצובים מציעים מבחר עצום של דגמים וחומרי גלם איתם אפשר לעצב נעליים ופרטי אופנה לפי בחירה אישית.